Renlive F&F Cosmeceuticals je inovatívna línia kozmeceutik a anti-agingových prípravkov určených pre starostlivosť o pleť a pokožku tela.

Vznikli spojením dermatologických a farmaceutických výskumov, poznatkov o pokožke, jej fyziológie s citlivým využitím čistých prírodných aktívnych látok rastlinného pôvodu “zabalených” do lipidovej dvojvrstvy nanosomov, ktoré zaisťujú prirodzený prenos na požadované miesto v pokožke.

Práve výsledky vedeckých výskumov, ako aj úzka spolupráca biochemikov, dermatológov a kozmetológov s využitím najnovších poznatkov o fyziológii ľudského tela a funkciách kože priviedli laboratórium Biotec k vytvoreniu revolučnej dermatokozmeceutickej línie, určenej špeciálne k revitalizácii a omladeniu všetkých typov pleti s paralelným pôsobením aj na problematické špecifiká toho ktorého typu kože.

Kľúčovú úlohu filozofie línie Renlive F&F Cosmeceuticals tvorí harmónia použitých čistých rastlinných extraktov a ochranná starostlivosť vedy, aby sa všetko potrebné dostalo v požadovanom množstve, s maximálnou účinnosťou a prvotriednou čistotou do cieľových miest kože.


Prečo kozmeceutiká?

Kozmeceutika (cosmeceuticals) vznikli postupným vývojom a pokrokom v oblasti kozmetológie, kedy sa výskum presúva od veľkých výrobcov a izolovaných odborníkov na odborné pracoviská, tu dochádza k spolupráci niekoľkých vzájomne sa doplňujúcich odborov v zastúpení ich profesionálnych odborníkov z oblasti kozmetológie, dermatológie, biochémie… vzniká tak prirodzený impluz na nový pohľad zmien na pokožke spôsobených jednak vekom, ako aj vnútornými a vonkajšími faktormi ovplyvňujúcimi jej vzhľad.
Zistenie, že je možné vstupovať do tohto procesu zmien a hľadanie prostriedkov, ktoré tieto zmeny (ako napr. starnutie pokožky) môžu odstrániť, zmierniť prípadne spomaliť ich vývoj, doviedol vývoj kozmetiky na hranicu svojich možností. Hranice využitia kozmetiky sa tak posúvajú z dovtedajšej funkcie dekoratívnej kozmetiky na funkcie preventívne, obnovujúce, omladzujúce, zlepšujúce zdravotný stav a vzhľad pleti. Vzniká nový termín “COSMECEUTIKUM” (cosmetic+pharmaceuticum) ako odraz spojenia nielen estetického, ale aj medicínskeho účinku označujúceho najvyšší stupeň súčasnej dermakozmetiky.

Všetky produkty Renlive F&F Cosmeceuticals sú dermatologicky testované, hypoalergénne, bez fotosenzibilických látok, bez umelej parfumácie.

Prípravky Renlive F&F Cosmeceuticals okrem iného patria vzhľadom k prísnemu sledovaniu čistoty zložiek prírodného rastlinného pôvodu so zachovaním ich liečebných vlastností medzi BIOCEUTIKA.